Seaweex

Wywiad z Małgorzatą Majcher, właścicielką marki Seaweex.

Jak narodził się pomysł stworzenia nowej marki Seaweex?

Na polskim rynku jesteśmy obecni w branży kosmetycznej już od 12 lat. Odnieśliśmy bardzo duży sukces jako dystrybutorzy australijskiej firmy opalania natryskowego SunFX. Po wielu latach obserwacji tej branży, zrodził się pomysł poszerzenia naszej działalności i uruchomienia własnej marki.

Zawsze marzyłam o tym, aby stworzyć linię kosmetyków pielęgnacyjnych, unikatowych, oryginalnych, których nie ma jeszcze na polskim rynku. Filozofia naszego działania powstała podczas mojego pobytu w Irlandii, gdzie mieszkałam kilka lat. Korzystałam tam z zabiegów spa, w których wykorzystywano właśnie naturalne wodorosty. Jest to ich tradycja! Tam bardzo popularne są zabiegi lecznicze i kosmetyczne przy użyciu surowców, które daje morze.

Już kilkadziesiąt lat temu Irlandia słynęła z nadmorskich miejscowości, które szczyciły się kąpielami SPA w wodorostach. Regularne korzystanie z nich działało leczniczo, jako środek uśmierzający na artretyzm, reumatyzm, wzmacniający serce oraz inne dolegliwości.

Konkurencja na rynku kosmetycznym jest ogromna. Jaka jest Wasza strategia zdobycia klientów?

Konkurencja w dziedzinie kosmetyków pielęgnacyjnych faktycznie jest duża. Jednak, jeśli chodzi o skład naszych produktów, to na polskim rynku nie mamy rywali, którzy w swoich kosmetykach wykorzystują ręcznie zbierane irlandzkie wodorosty Fucus Serratus. Nasze produkty są bardzo wysokiej jakości, a przy tym mają przystępne ceny.

W produktach Seaweex połączyliśmy irlandzką tradycję i naturę z najnowszymi technologiami w kosmetyce. W ten sposób pragniemy przekazać naszym klientom niepowtarzalne właściwości, które ma wodorost pochodzący z morza irlandzkiego. Fucus Serratus to roślina o bardzo cennych właściwościach odżywczych, która gromadzi w sobie dużą ilość minerałów i witamin. Woda morska i osocze krwi mają zbliżony skład chemiczny, co pozwala niemal w 100 procentach przyswoić naszej skórze wszystkie mikroelementy znajdujące się w tych drogocennych algach.

Wodorosty morskie są najstarszą formą życia roślinnego. Nie produkują one korzeni, kwiatów ani owoców, natomiast wchłaniają niezliczone ilości organicznych składników odżywczych, dlatego uznawane są za jedne z najzdrowszych i najcenniejszych roślin na ziemi. Właśnie te dobroczynne składniki można znaleźć w naszych kosmetykach Seaweex.

Od idei do gotowego kosmetyku. Jak wyglądał proces powstawania Waszych produktów?

Najważniejsze było dla nas zdobycie najwyższej jakości surowców. Dominujący składnik to wcześniej wspomniany wodorost Fucus Serratus. Długo szukaliśmy źródła, które by spełniało nasze oczekiwania. Po wielu miesiącach udało nam się odnaleźć małą, rodzinną firmę, na północy Irlandii, która zaimponowała nam ogromną wiedzą na temat tych niezwykłych roślin.

Nasze wodorosty są wyławiane ręcznie z morza irlandzkiego na wiosnę. To właśnie o tej porze roku mają one najwyższą jakość oraz posiadają najwięcej minerałów i składników odżywczych. Fakt, że algi są ręcznie wyławiane, jest bardzo istotny. Tylko w ten sposób możemy wyselekcjonować najlepsze okazy, nie zaburzając przy tym morskiej flory.

Około półtora roku trwały konkretne działania nad tworzeniem kosmetyków, ale do pomysłu dojrzewaliśmy już dużo wcześniej. Szukaliśmy najlepszych specjalistów w dziedzinie kosmetologii i dermatologii. Produkty musiały przejść wszelkie atesty i badania dermatologiczne, mikrobiologiczne, rejestrację oraz testy konsumenckie.

Kosmetyki naturalne, nieperfumowane cieszą się ogromną popularnością. Marka Seaweex w składzie ma wyłączenia naturalne składki, zaś zapach tworzą olejki eteryczne.

Od początku postawiliśmy na naturę. W związku z tym, nie użyliśmy w naszych produktach syntetycznych zapachów, pochodzących z perfum. Zawarliśmy w nich naturalne olejki eteryczne, między innymi paczulę, bergamotkę, geranium, ylang-ylang, które po wielu próbach dały orientalną kompozycję zapachową.

Olejki eteryczne mają również doskonałe właściwości relaksacyjne, kojące oraz uspokajające. W związku z tym linia kosmetyków Seaweex jest dedykowana do zabiegów i masaży w gabinetach spa & wellness.

 

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.

Reset Password