Irlandzka tradycja

„Gdzie ocean całuje Irlandię, a fale pieszczą jej brzeg...”

Szmaragdowa wyspa, niepowtarzalna przyroda, unikalna fauna i flora otoczona głębią oceanu. Irlandia to magiczne miejsce. Niezwykle zielona, malownicza, pełna uroku i piękna wyspa.
Położona na odległych krańcach europy zachodniej, otoczona głębiami Morza Irlandzkiego i Oceanu Atlantyckiego. Kryje w swoich wodach drogocenne skarby, jakimi są algi morskie. Wodorosty to flora mórz i oceanów, są jednym z najcenniejszych skarbów morza. Stworzyła je sama Matka Natura!

Irlandzka tradycja

Irlandzka tradycja zbierania wodorostów sięga XII wieku, kiedy to mnisi zbierali te drogocenne rośliny i używali w celach leczniczych. Już kilkadziesiąt lat temu Irlandia słynęła z nadmorskich miejscowości, które szczyciły się kąpielami SPA w wodorostach.

Obecnie w Irlandii popularne są zabiegi lecznicze i kosmetyczne przy użyciu naturalnych alg. Regularne kąpiele w morskich wodorostach działają leczniczo, detoksykująco, jako środek uśmierzający na artretyzm, reumatyzm, wzmacniający serce oraz inne dolegliwości.

Zbieranie wodorostów

Algi morskie są bogate w witaminy, błonnik i składniki mineralne. Są wysoko cenione w branży kosmetycznej.
Jako rośliny wolno rosnące wodorosty morskie objęte są bardzo rygorystycznymi zasadami zbierania, tak pod kątem jakości zbioru jak i kryteriów ochrony środowiska, a następnie ich przechowywania i przetwarzania. Nasi wytrawni zbieracze wodorostów, wyznaczają wybrzeża Irlandii z dala od ośrodków przemysłowych, gdzie zanieczyszczenia chemiczne mogą obniżyć jakość roślin pod i nad wodą, co ma wielki wpływ na poławiany przez nich produkt.

Jak w przypadku wszystkich roślin, nie tylko tych dziko rosnących, także jakość wodorostów uwarunkowana jest przez najróżniejsze czynniki środowiskowe: temperatura wody, prądy morskie, przypływy i odpływy morza, nasłonecznienie czy fale morskie – wszystko to ma olbrzymi wpływ na jakość oraz właściwości wodorostów.

Suszenie wodorostów

Nasze rośliny morskie zbierane są wczesną wiosną kiedy mają wyjątkową ilość wartości odżywczych i mineralnych dla naszej skóry, co czyni je towarem luksusowym.


Posiadamy wyspecjalizowany proces suszenia wodorostów, aby zapewnić ich wysoką wartość odżywczą i zachować w 100% aktywność biologiczną.

Sposób pakowania alg

Algi Seaweex są organiczne, ręcznie wyławiane i ręcznie pakowane. Dbając o środowisko, nie zaburzamy flory morskiej. Każda jedna rolka algi Laminaria Digitata, po zebraniu i wysuszeniu w specjalistycznym procesie, jest starannie zwijana manualnie aby zapewnić jak najwyższą jakość produktu.
Wodorosty morskie są gotowym, luksusowym kosmetykiem, ponieważ nie wymagają specjalnego przetwarzania.

Gotowe kosmetyki Seaweex

Z organicznych liści alg Fucus Serratus wydobywamy najwyższej jakości ekstrakt, w bardzo wysokim stężeniu, który używamy do produkcji naszych luksusowych kosmetyków Seaweex.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.

Reset Password